ابعاد اندیشه‌ورزی از دیدگاه قرآن کریم و علم و تربیتگروه‌ها : علوم تربیتی
دسته کتاب : دفتر نشر متون علمی
تاریخ انتشار : آذر ۱۳۹۰
مرحله تولید : چاپ شده
قیمت : ۱٬۳۲۰٬۰۰۰ ریال

عنوان: ابعاد اندیشه‏ورزی از دیدگاه قرآن کریم و علم تعلیم و تربیت

مؤلف: لیلاسرتیپ زاده

ناشر: پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(ع) و انتشارات دانشگاه امام صادق(ع)

نوبت چاپ اول: 1390

قیمت: 45000 ریال

نظام تربیتی اسلام بر اندیشه­ورزی و به کارگیری نیروی فکر در راستای دستیابی به معرفت و بینش در جهت تقویت ایمان و تثبیت و تحکیم ارتباط با خالق و بهره­گیری از اندیشه به منظور تطهیر جسم و روان از ناشایست­ها و دست یازیدن به روشنگری علمی و حقایق معرفتی، تأکید و تأملی خاص دارد. از سوی دیگر در شرایط دنیای کنونی که سود­جویی، سلطه بر دیگران، فساد اخلاقی، تعصبات قومی، ملی و نژادی، تزلزل ارزش­های معنوی و انسانی، حیات سالم انسان را در گوشه و کنار جهان به مخاطره انداخته ­است، ضرورت پرورش تفکر به منظور توانمندسازی افراد در مقابله با مسائلی از این حیث بیش از پیش بر همگان مسلم شده ­است.

در اثر حاضر، ضمن ارائه­ ابعاد پرورش اندیشه از منظر قرآن کریم، دلالت­های تربیتی این کتاب آسمانی به منظور دستیابی به هدف پرورش اندیشه­ یادگیرندگان و در حوزه­ تدوین اهداف تربیتی، انتخاب روش­های یاددهی- یادگیری و طراحی نظام ارزشیابی، استنتاج و ارائه ­شده است.

انتشارات دانشگاه امام صادق (علیه­السّلام) مطالعه این اثر را به اساتید، دست­اندرکاران، پژوهشگران و دانشجویان حوزه­ تعلیم و تربیت در راستای توسعه­ توانمندی­های عقلانی یادگیرندگان نظام آموزشی، توصیه می­نماید.

ارسال با ایمیل: