دایره المعارف ادیان (D-F)گروه‌ها : قرآنی
دسته کتاب : دفتر نشر متون علمی
تاریخ انتشار : مهر ۱۳۹۵
مرحله تولید : چاپ شده
قیمت : ۱٬۳۷۰٬۰۰۰ ریال

عنوان: دایرة المعارف ادیان ترجمه و شرح دایرةالمعارف ادیان فِرْم

 ویراستار علمی: دکتر سیده مژگان سخایی

همکاران: فاطمه امیدوار ـ دکتر اعظم پویا ـ دکتر گلناز حامدی ـ دکتر مهدی خلعتبری ـ دکتر سیما داد- دکتر شهلا رقیب دوست ـ دکتر سیده مژگان سخایی‌ ـ نرگس صادقی‏لر ـ لادن قطبی

ناشر: پردیس خواهران و انتشارات دانشگاه امام صادق(ع)

نوبت چاپ اول: 1395

قیمت: 155000 ریال

دائره‌المعارف ادیان نوشته ویرجلیس فِرم از منابع معتبر حوزه‏ «دین‌شناسی» است. این اثر با این‏که از تألیفات متأخر نیست اما از جامعیت، تنوع و دقت ویژه‌ای برخوردار است که آن را متمایز از تألیفات دیگر با مضمون مشابه در این حوزه کرده است. در این اثر، اطلاعات مربوط به ادیان ابتدایی، ادیان قدیمی و ادیان زنده جهان جمع‌آوری شده است.

این اثر برای اساتید و محققان حوزه و دانشگاه، دانش‌پژوهان، دانشجویان و طلاب حوزه‌های مختلف علوم انسانی و دین‌پژوهی قابل استفاده است و اطلاعات بسیار مفیدی در حوزه دین‌پژوهی و مطالعات مقایسه‌ای در اختیار ایشان قرار می‌دهد. برای ترجمه این دایره‌المعارف مجموعه‌ای از متخصصان و مترجمان حوزه ادیان و عرفان همکاری کرده‌اند و تاکنون حدود چهل هزار نفر ساعت، برای ترجمه کل کتاب و آماده‌سازی آن برای چاپ، وقت صرف شده است.

در این اثر، مدخل‏ها به ترتیب الفبای انگلیسی چیده شده است، و در مقابل هر مدخل معادل فارسی آن قرار گرفته است و پس از آن ترجمه مقاله مربوط به آن آمده است.

ارسال با ایمیل: