دایره المعارف ادیان (A-B)گروه‌ها : قرآنی
دسته کتاب : دفتر نشر متون علمی
تاریخ انتشار : شهریور ۱۳۹۵
مرحله تولید : چاپ شده
قیمت : ۱۵۵٬۰۰۰ ریال

عنوان: دایرة المعارف ادیان ترجمه و شرح دایرةالمعارف ادیان فِرْم

 ویراستار علمی: دکتر سیده مژگان سخایی

همکاران: نسرین اصغرزاده -  فاطمه امیدوار ـ دکتر نسرین بحرینی - دکتر اعظم پویا - دکتر طاهره حاج ابراهیمی - دکتر گلناز حامدی ـ فاطمه خراسانی - لیلا خسروی - دکتر مهدی خلعتبری ـ  دکتر سیما داد، دکتر شهلا رقیب دوست - دکتر سیده مژگان سخایی ـ دکتر فاطمه سماواتی - دکتر شایسته شریعتمداری ـ نرگس صادقی‏لر- لادن قطبی - دکتر فاطمه لاجوردی  فریبا یاوری

ناشر: پردیس خواهران و انتشارات دانشگاه امام صادق(ع)

نوبت چاپ اول: 1394

قیمت: 155000 ریال

دائره‌المعارف ادیان نوشته ویرجلیس فِرم از منابع معتبر حوزه‏ «دین‌شناسی» است. این اثر با این‏که از تألیفات متأخر نیست اما از جامعیت، تنوع و دقت ویژه‌ای برخوردار است که آن را متمایز از تألیفات دیگر با مضمون مشابه در این حوزه کرده است. در این اثر، اطلاعات مربوط به ادیان ابتدایی، ادیان قدیمی و ادیان زنده جهان جمع‌آوری شده است.

این اثر برای اساتید و محققان حوزه و دانشگاه، دانش‌پژوهان، دانشجویان و طلاب حوزه‌های مختلف علوم انسانی و دین‌پژوهی قابل استفاده است و اطلاعات بسیار مفیدی در حوزه دین‌پژوهی و مطالعات مقایسه‌ای در اختیار ایشان قرار می‌دهد. برای ترجمه این دایره‌المعارف مجموعه‌ای از متخصصان و مترجمان حوزه ادیان و عرفان همکاری کرده‌اند و تاکنون حدود چهل هزار نفر ساعت، برای ترجمه کل کتاب و آماده‌سازی آن برای چاپ، وقت صرف شده است.

در این اثر، مدخل‏ها به ترتیب الفبای انگلیسی چیده شده است، و در مقابل هر مدخل معادل فارسی آن قرار گرفته است و پس از آن ترجمه مقاله مربوط به آن آمده است.

ارسال با ایمیل: